Sala Samobójców: Hejter

Filmowyświat.pl22 kwietnia, 2020

Sala Samobójców: Hejter

Sala Samobójców: Hejter: najnowszy film w reżyserii Jana Komasy, którego poprzednia produkcja „Boże Ciało” nominowana była do Oscara. Film dostępny Tutaj! 

Tomek Giemza i jego dramatyczna, pełna napięć i potyczek historia ukazana w Sali Samobójców: Hejter jest idealnym przykładem, a za razem prześwietnym odzwierciedleniem towarzyszącej nam codzienności. Codzienności, która pozostaje niewidzialna i niezrozumiała dla większości społeczeństwa… Historia Tomka, w którego postać wciela się Maciej Musiałowski eksponuje oglądającym trud jaki trzeba przejść, aby w świecie pełnym HEJTU i stereotypów zająć znaczącą pozycję wśród ludzi sukcesu. Ważnym wątkiem w Sali Samobójców: Hejter nie są tylko wyżej wspomniane niepowodzenia głównej postaci, ale reżyser kładzie również duży nacisk na aktualne trendy, które obnażają prawdę całej internetowej działalności Polskich sław, polityków oraz język nienawiści jaki im towarzyszy podczas publikowania swoich myśli w sieci.

Sala Samobójców: Hejter

Kadr z filmu: „Sala Samobójców: Hejter” reż. Jan Komasa

Maciej Musiałowski w swojej roli nie miał wyjścia, aby zaprezentować nam przede wszystkim powagę oraz świetną mimikę twarzy. Aktor odgrywając tę rolę podpisał na siebie wyrok. Wyrok, który zaprowadzi go do świetnej i owocnej kariery, gdyż jego gra aktorska w Sali Samobójców: Hejter okazała się być na najwyższym poziomie.

Jan Komasa nawiązuje również do poprzedniej części Sali Samobójców. W obu przypadkach mamy do czynienia z HEJTEM, aczkolwiek tym razem role się nieco odwracają. Bohaterka poprzedniej części Beata Santorska, czyli matka niejakiego Dominika, który gnębiony przez swoich rówieśników w szkole oraz internecie popełnił samobójstwo, powraca jako czarny charakter.. Jest odpowiedzialna za „niszczenie” internetowych gwiazd i ich upadek, prowadzi agencję, która w nieetyczny sposób burzy i gruchocze kariery gwiazd internetu. Po śmierci jej syna o którego życie z całych sił walczyła zmienia swoje nastawienia i odwraca tor swoich przemyśleń o 180 stopni, chce się zemścić i nic jej nie zatrzyma, w swoim obłąkaniu jest nieprzewidywalna i zaskakująca.

Kadr z filmu: „Sala Samobójców: Hejter”, reż. Jan Komasa

Do całej produkcji dodany został oczywiście wątek miłosny, który widoczny jest podczas oglądania. Tomek zakochany w Gabi Krasuckiej, córce zamożnej pary, która wspomaga Tomka finansowo podczas jego studiów prawniczych, z których został wydalony ze względu na użyty przez niego plagiat, do którego oczywiście się nie przyznaje, dąży w swoim zakłamaniu i nie zamierza z tego zrezygnować. Główny bohater stara się o względy Gabi, która z początku odrzuca go z racji jego pochodzenia i statutu społecznego. 

Sala Samobójców Hejter

Kadr z filmu: „Sala Samobójców: Hejter”, reż. Jan Komasa

Warto zwrócić uwagę na niedociągnięcia i absurdy, które kolą w oczy… Niestety gra, która została zaprezentowana to jeden wielki niewypał. Przedstawienie całokształtu gry, która odgrywa wielką rolę w całości tejże produkcji została zaniedbana i niedopracowana. Sama historia głównej postaci również nie do końca została jasno określona. Musiałowski co prawda odegrał rolę wspaniale, aczkolwiek jego postać została chaotycznie napisana, a jej cel nie został uwidoczniony na tyle, by go zrozumieć, a nie tylko przypuszczać. 

Wielką zaletą są natomiast zdjęcia, ujęcia filmowe, a także praca kamery. Widać, że reżyser chciał uwydatnić twarze aktorów. Świetne zbliżenia tylko podsycały panującą atmosferę i zagłębiały w zaangażowanie.

Reasumując „Sala Samobójców: Hejter” jest godnym polecenia filmem, który przeprowadzi nas przez rzeczywistość codzienną, a za razem niecodzienną i nieznaną, gdyż widoczny podział środowisk społecznych wprowadza dozę zaskoczenia i uświadamia o ludzkim zakłamaniu.

Sala Samobójców: Hejter – Cały film online

Kategorie
Udostępniono1

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany
Strona internetowa